نشریه الکترونیکی بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور چناران
بنام خدایی که قدس را آزاد خواهد کرد

امام خمینی (ره) در جمعه هفته پایانی ماه مبارک رمضان ، فرهنگی را بنیان نهادند که به روز قدس معروف است. از اینرو به این دستور تاریخی فرهنگ می گوییم ؛ که یاد آور راه مقاومت  در برابر ظالم وحمایت از مظلوم است. و چه پر مسمی در کلام  رهبر فرزانه اتقلاب می توان ادبیات مشتق شده ی امام (ره) را یافت که معظم له می فرمایند: ما با دنیای که براساس نظام سلطه گر و سلطه پذیر معماری شده باشد مخالفیم! واین یعنی ادبیات نظام اسلامی و این یعنی ماه عسل این فرهنگ که اکنون در قالب بیداری اسلامی آن را در منطقه می بینیم و شاهد خیزش و بیداری مسلمانان جهان هستیم. روز قدس همانند کنفرانس کشورهای اسلامی یا نشست های مشابه آن که برگزار میشود بی حاصل نیست. زیرا جنبشی مردمی است با  قلب وذهن مسلمین کار دارد دایه داره فرهنگ مقاومت است ودلخوش و منتظر اقدام از سوی سران کشورهای  بازی خورده توسط شیطان بزرگ نیست. همین بیداری اسلامی است که نگرانی اسرائیل و امریکا را تشدید می کند لذا دست پاچه بدنبال نشست های به اصطلاح صلح در این روز ها هستند تا قبل از این روز بزرگ که خشم ونفرت جهانی مسلمین را نشان میدهد. به نتیجه ای هرچند صوری برسند اما مردم فلسطین خوب میدانند که دیگر با این ادبیات سلطه گر و سلطه پذیر نمی توانند پیروز مذاکرات باشند. زیرا میدانند که نتیجه آن بازی کردن در زمینی است که قاعده و داور آن فقط به برد اسرائیل می اندیشد و بارها اذعان نموده است که هرگز تحت هیچ شرایطی از حقوق صهیونیسم ها کوتاه نمی آید.

گرچه سابقه مذاکرات سازش به سالهای متمادی برمیگردد اما سایه فرهنگ مقاومت که با اندیشه ناب امام خمینی(ره) بارو شده است در عرصه عمل بر سر این جلسات سنگینی می کند.

 بنا براین انتخاب روز قدس را نمی توان امری تشریفاتی و موسمی دانست، بلکه از روی یک نگاه عمیق نسبت به مسائل دنیای اسلام و احساس نیاز و خطر در این حوزه بوده است.نویسنده:مدیر مسئول
تاریخ: 1392/05/09
زمان:16:19
نظرات
نام و نام خانوادگی :
پیام :